Телефон для связи:

(0322) 44-54-32

часы приема: с 1000 до 1800

Зубне протезування. Різновиди та особливості

09.06.2022

 

dentist-doing-check-up-patient_23-2149206230Зуби є такими ж важливими, як інші органи організму людини. Втрата зуба призводить до різних захворювань: порушення прикусу, дистрофії кісткової тканини, викривлення зубного ряду та інших. Уникнути цього допоможе зубне протезування у медичному центрі “МЕДГАРАНТ” в Черкасах.

 

Зубне протезування – це заміна втрачених зубів новими штучними. Існують різні способи відновлення.

У стоматологічній клініці “МЕДГАРАНТ” у Черкасах професійні стоматологи-ортопеди (протезисти) підберуть для вас найкращий спосіб протезування: незнімне протезування (при втраті або руйнуванні кількох зубів) або знімне протезування (застосовують при повній або частковій відсутності зубів).

Незнімні ортопедичні конструкції:

  • Металокерамічні коронки – найпоширеніший вид незнімного протезування, за рахунок доступної ціни. Основними мінусами металокерамічних коронок є те, що потрібно обточувати зруйнований зуб, а в окремих випадках, доводиться обточувати і сусідні одиниці. Іноді, від таких коронок темніють ясна. Їх часто ставлять для відновлення жувальних зубів, або у тих випадках, коли потрібно обрати більш доступний по вартості вид протезування.
  • Керамічні коронки – за кольором та формою найбільш наближені до природних зубів, тому встановлюються у зоні усмішки. Зуб обточується лише на 1-2 міліметри.
  • Цирконієві коронки — один із найбільш сучасних та оптимальних варіантів незнімного протезування. Їх виготовляють з міцного матеріалу — діоксиду цирконію. Можуть бути використані для реставрації зубів у будь-якій зоні. Головною перевагою таких коронок вважається їхня естетичність. Вони мають таку ж прозорість, як справжні зуби.
  • Вкладки — керамічні вкладки використовують, якщо сильно зруйнований дентин та неможливо встановити пломбу. За допомогою керамічної вкладки та спеціального розчину можливо відновити втрачений фрагмент зуба.
  • Мікропротезування «метелик» — метелик є сучасною конструкцією з нейлону або акрилу. Протез закріплюється на опорних зубах, які розташовані по боках від пошкодженого зуба. Зазвичай мікропротезування використовується для відновлення від 1 до 3 зубів. Головні переваги протеза «метелик»: доступна вартість, легкість конструкції, яка не створює дискомфорту при носінні, відсутність необхідності в обточуванні опорних зубів, відсутність елементів з металу, що виключає окислення і виникнення алергії.
  • Тимчасові коронки – використовуються як підготовчий етап під час виготовлення постійної ортопедичної конструкції, коли необхідно дати час для формування контуру ясен.
  • Вініри та люмініри – метод сучасного високоестетичного протезування, це тонкі високоміцні пластинки, що закріплюються на поверхні пошкоджених зубів. Важливою перевагою вінірів є те, що вони є альтернативою коронок. При встановленні вінірів травматичність тканин зуба є мінімальною. Зуби не змінюють форму та колір.

Знімне протезування

Знімне протезування – застосовується при значних дефектах зубних рядів, коли встановити мостоподібні протези неможливо. Такі протези дозволяють відновити жувальну функцію, дикцію і відчутно поліпшити якість життя при повній або частковій відсутності зубів. Сучасні знімні протези зручні і естетичні. Змінні протези складаються з базової частини (основи протеза) і розташованих на ній зубів. Вони відрізняються між собою за матеріалами і способом кріплення.

Імплантація

Імплантація — сучасний метод, який поєднує в собі всі типи протезування. Це найоптимальніший вид протезування при відсутності зуба, адже обточувати сусідні зуби при імплантації непотрібно.

Стоматологічна клініка «МЕДГАРАНТ» у Черкасах застосовує лише якісні американські та корейські імплантати, які вживлюються у кістку та замінюють корінь зуба. Після приживлення імпланту, виготовляється обрана ортопедична конструкція. Зубні протези на імплантатах виглядають гармонійно і природно. За зовнішнім виглядом та функціональністю не відрізняються від власних зубів.

Звертайтеся до медичного центру “МЕДГАРАНТ” у Черкасах за якісними стоматологічними послугами щоб забути про проблеми із зубами.